Skip to main content

Najczęściej zadawane pytania

Jakie szkody powstałe w wyniku wypadku mogą być pokryte odszkodowaniem?

Nasi prawnicy wiedzą, że Twoje straty wynoszą znacznie więcej niż koszty rachunków medycznych i utraconych zarobków, a my będziemy walczyć o kwotę odzwierciedlającą każdą z poniesionych przez Ciebie strat zarówno wymiernych, jak i niewymiernych.

Jakimi dokumentami muszę dysponować, aby wystąpić o odszkodowanie do ubezpieczyciela?

W celu zgłoszenia szkody powinieneś wypełnić i złożyć formularz dostępny dla danego ubezpieczyciela, w którym wskazane zostaną szczegóły zdarzenia oraz sprawca szkody. Do zgłoszenia załączyć należy takie dokumenty jak:

Kiedy przedawniają się roszczenia z tytułu błędu medycznego?

Mamy 3 lata od momentu uzyskania informacji, że wystąpiła szkoda, jednak nie dłużej niż 10 lat od samego zdarzenia. Jeżeli błąd medyczny został zakwalifikowany jako przestępstwo, okres przedawnienia wynosi 20 lat od dnia popełnienia przestępstwa. 

 

Moją sprawą zajmuje się już prawnik, nie jestem z niego zadowolona, czy mogę w związku z tym skorzystać z Państwa usług?

Możliwość skorzystania z usług Ubez jest niezależna od posiadania profesjonalnego pełnomocnika. Udzielone pełnomocnictwo może zostać przez Ciebie wypowiedziane na każdym etapie sprawy.

Najczęściej występujące obrażenia ciała

Nasi doświadczeni prawnicy często reprezentują klientów, którzy doznali obrażeń w następstwie wypadku. Najczęściej występującymi sprawami są:

Najczęstsze rodzaje błędów medycznych

Różnorodne sytuacje mogą prowadzić do roszczeń spowodowanych błędami w sztuce lekarskiej. Błędy medyczne można zakwalifikować jako:

Nie posiadam dokumentacji medycznej ani żadnych rachunków związanych z poniesioną szkodą – czy pomimo tego, mogę żądać odszkodowania?

Posiadana dokumentacja medyczna oraz dokumentacja stwierdzająca poniesione wydatki spowodowane szkodą zdecydowanie ułatwia udowodnienie wysokości odszkodowania, które Ci przysługuje. Jej brak nie oznacza jednak, że odszkodowanie nie jest możliwe do uzyskania.

Odszkodowanie

W przypadku pacjentów, którzy doznali obrażeń z powodu błędów lekarskich, w postępowaniu sądowym zwykle dochodzić można trzech rodzajów świadczeń:

Ubezpieczyciel odmówił mi wypłaty. Czy mogę coś jeszcze zrobić?

W przypadku odmowy ubezpieczyciela wypłaty odszkodowania, możesz:

Ubezpieczyciel wypłacił mi już odszkodowanie, czy mogę jeszcze czegoś żądać?

Tak, oprócz odszkodowania masz prawo żądać:

Upłynęły już dwa lata od wypadku komunikacyjnego. Czy mogę wystąpić o odszkodowanie do sprawcy szkody?

Roszczenie o naprawienie szkody powstałej w wyniku wypadku komunikacyjnego ulega przedawnieniu z upływem trzech lat. Termin ten liczony jest od dnia, w którym dowiedziałeś się o szkodzie i osobie zobowiązanej do jej naprawienia.

Upłynęły już dwa lata od wypadku komunikacyjnego. Czy mogę wystąpić o odszkodowanie do ubezpieczyciela sprawcy?

Roszczenie o naprawienie szkody powstałej w wyniku wypadku komunikacyjnego, kierowane do ubezpieczyciela sprawcy wypadku, ulega przedawnieniu tak samo, jak roszczenie kierowane do samego sprawcy. Wyjaśnienie terminu przedawnienia – patrz pytanie nr 1).

W jakich okolicznościach powstają obrażenia ciała?

Istnieje wiele wypadków i incydentów, które mogą prowadzić do różnego typu obrażeń na ciele, włącznie ze śmiercią, w tym:

Warunki odpowiedzialności lekarza lub placówki medycznej

Aby móc ubiegać się o odszkodowanie związane z błędem medycznym, spełnione muszą być następujące warunki.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas 22 241 30 00
Porozmawiajmy na czacie Czat